יום שלישי, 27 באפריל 2010

סיבות לבחור בהליך גישור (עו"ד אירית רייכמן)

מאת: עו"ד אירית רייכמן


החלטתי להקדיש את הפוסט הראשון בבלוג זה לשאלה למה כדאי ללכת על הליך גישור. מדוע הגישור הוא הליך יצירתי? איך ביכולתו להפוך מציאות בעייתית לנוחה ומקובלת על כל הצדדים ומכל הבחינות? ישנן כמה וכמה סיבות, והריהן לפניכם:  • הליך גישור מאפשר הסכמות יצירתיות בנושאי משמורת ילדים המתאימות לאורח החיים של בני הזוג- בעוד ביהמ"ש יקבע הסדרי ראייה של יומיים בשבוע להורה שאינו משמורן וכל סוף שבוע שני , הליך הגישור יכול להוביל להסכמה אשר תשמר את המצב הקודם עליו הסכימו בני הזוג בתקופת נישואיהם- למשל שהאב יבוא שני בקרים ויארגן את הילדים ויוציא אותם לביה"ס היות ועל האם להגיע מוקדם לעבודה.

  • הליך הגישור מאפשר הסכמות יצירתיות בנושאי שמירה על הילדים בשעות אחר הצהרים והערב- למשל בני זוג שהקפידו על חוגים ומסגרות שונות בשעות אחר הצהרים והערב יוכלו לשמר את אותן הסכמות כגון: הילדים ישהו אצל האב כאשר האם משתתפת בחוג בערב ותאסוף אותם עם תום השיעור.

  • הליך הגישור מאפשר הסכמות יצירתיות בנושאי מזונות- כך לדוגמא : תשלומי ביטוחים על ידי האב אשר זכאי להטבות ממקום עבודתו אשר יחשבו כחלק מהמזונות , תשלומים לקיטנה על ידי האם כיון שהיא מקבלת החזר ממקום עבודתה אשר יקלו על שני הצדדים וכד'.


על יתרונות נוספים של הליך הגישור (מזונות אלטרנטיביים, זכויות של בני משפחה נוספים ועוד) - הכנסו: עו"ד אירית רייכמן

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה